című független bosszúmozival feltűnt Jeremy Saulnier rendező egy filmekben nem sűrűn látott világ legmélyére visz el bennünket. Az idén elhunyt Anton Yelchin egy punkzenekar vezetőjét alakítja, akik egy félreeső helyen lévő neonáci klubban ragadnak, amikor a horogkeresztben hívőknek adott koncertjüket követően véletlenül belefutnak egy gyilkosságba. Az ellenséggé váló házigazdák vezetője, Darcy (a tekintélyt parancsoló Patrick Stewart) leszögezi, hogy nem maradhat szemtanú, a zenekar tagjainak élete így megpecsételődni látszik. Ugyan az utcán összeakadva hiába kerülnénk ki őket, Saulnier eléri, hogy hamar a punkok mellé álljunk. A direktor egy fojtott hangulatú, izgalmas thrillert hozott össze, melyben tökéletesen érezteti a zenészek szorult helyzetét azzal, hogy teljesen kiszámíthatatlanná teszi, ki fog elhullani közülük következőként.

A félórás score-ból és ugyanennyi időtartamú betétdalból álló hibrid soundtrack kizárólag a
Zöld szoba rajongóinak ajánlható. Az egyetlen ismert előadó, a Creedence Clearwater Revival felvétele az egyedüli könnyedebb darab, az összes többi szám kisebb-nagyobb mértékű zúzás. Akad itt alternatív csajrock, hörgő death metal és persze süvöltő punkzene is, utóbbiak közül a filmbeli fiktív banda, a The Ain't Rights négy számmal képviselteti magát. A felsoroltak között emlékezetes darab nincs, és sokan egyenesen hallójáratkínzásként értékelhetik a hallottakat, főleg, hogy a kiadványt a trackek sorrendjében lehetetlen végighallgatni, mert a dalok és a score egymás hegyére-hátára lettek hányva. Az utóbbit egy testvérpár, Brooke és Will Blair jegyzi, akik Saulnier állandó komponistái, egyben régi barátai. Ide született munkájuk legmeghatározóbb pontja a nyitó motívum, mely
A kaptár-szériában is kiválóan helytállna, és erős momentum még egy a neonáci vezérhez köthető hatperces, súlyos téma, melyben a manipulált hangok tömkelege éppúgy helyett kapott, mint a misztikusabb megközelítés. A dark ambient és indusztriális muzsika házasításaként jellemezhető filmzene feltehetően nem válik senki kedvencévé, de amire itt szükség volt, azt pontosan hozzák az instrumentális kompozíciók. Ennek megfelelően a fenti pontszám – a nem jó, de érthető okok miatt egyébként fontos – betétdalok nélkül eggyel magasabb lenne.
Kiemelkedő trackek: Weapons Ready, Odin Himself